Elektronik Sigara Likit Rehberi – 4 Ana Bileşen

Elektronik Sigara Likit Rehberi

Elektronik Sigara Likit

Çoğu sigara tiryakisi, sigara bağımlılığından kurtulmalarına yardımcı olacağı için elektronik sigaraya geçiyor. Elektronik sigaralar, gerek bütçe dostu olmaları gerekse kullanım avantajları nedeniyle en etkili sigarayı bırakma tekniklerinden biridir. Ayrıca özelleştirilebilirler ve kişisel tercihlere göre kullanılabilirler.
Bu kadar çok sigara tiryakisinin e sigaraya yönelmesinin temel nedenlerinden biri, tütün yanmadığından, katran ve karbon monoksit üretilmemesidir. Bu yanma durumunun yerini buharlaştırılan e likit almaktadır.
E likitler, bir vape cihazının esasen en önemli bileşenlerinden biridir. İyi bir likit olmadan , elektronik sigaradan verim alınamaz.

Elektronik Sigarada Likitin Önemi:

Tek bir dal sigara, tamamı insanlar ve diğer türler için zararlı olan yaklaşık 7000’den fazla kimyasal içerir. Sigara sizi sinirli, sağlıksız ve kötü kokan bir insana dönüştürür. Diğer yandan, E likitler o kadar tehlikeli değildir ve zehirli kimyasallar da içermezler. Genel olarak şu dört bileşenden oluşurlar:
1. Propilen Glikol (PG)
2. Bitkisel Gliserin (VG)
3. Nikotin (Nic)
4. Aromalar
E likit buharlaştırıldığında sigaranın yanmasındaki gibi katranlı bir duman çıkarmaz. Bunun yerine, kolayca dağılabilen bir buhar oluşturur. Vape cihazı özel pilinden aldığı güç ile organik ve kimyasal içermeyen likit emmiş pamuğu, etrafını saran özel telleri ısıtarak bu buharlaşmayı sağlar .
Çoğu kullanıcı Elektronik sigaraların likitlerine bayılıyor. Çünkü farklı, baştan çıkarıcı ve lezzetli tatlara sahipler. Her biri size eşsiz bir lezzet veren binlerce farklı ve her damak tadına uyacak aroma var.
Genellikle e likit veya likit olarak bilinen bu sıvılar, çok çeşitli tatlara sahiptir. Mangolu buzdan yaban mersinine, ekşi ahudududan şeftalili buza veya ballı tütün tadına kadar istediğiniz herhangi bir lezzete sahip olabilirsiniz. En güvenli, sizi memnun edecek kalitede ve lezzette likitleri sitemizden sipariş edebilirsiniz.

E Likit Bileşenleri Nelerdir? :

Profesyonel bir e-sigara kullanıcısı genelde likitlerin içerisinde ne olduğunu ve hangi ürünün kendisi için en iyisi olacağını tahmin edebilir. Ancak, e likitlerin ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan çok sayıda kullanıcı da var. Hangi ürünün onlar için en doğru sonucu vereceğini bilemeyen çok sayıda insan kısa sürede elektronik sigaradan vazgeçebiliyor.
Bu yazıda, e-likitler hakkında sıfır bilgiye sahip olan ve onlar hakkında bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için bir giriş yapmak istedik. Yeni başlayan ve hevesli bir elektronik sigara kullanıcısı olsanız da, bu yazımız size kesinlikle yardımcı olacaktır! Gelelim bileşenlere.

Propilen Glikol (PG):

PG kokusuz ve renksiz bir sıvı olup bir aromayı daha etkili bir şekilde dağıtır. Yoğunluğu düşüktür ve akıcıdır. Daha iyi bir aroma getirisi sağlar. PG, nikotin ile birleştiğinde, sigara içme hissini taklit eden sert bir boğaz vurumu sağlar. Yani PG yükseldikçe sertlik ve aynı zamanda aroma hissi de artar buhar azalır.

Farklı Endüstrilerde Propilen Glikol Kullanımı:

Propilen Glikol, paketli gıdalardaki nemi korumak için kullanılır ve tatlarının uzun süre korunmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, suda çözünmeyen birçok tıbbi ilaçta da çözücü ve taşıyıcı olarak PG kullanılmaktadır.
Ayrıca birçok oral, enjekte edilebilir ve topikal ilacın formülünde de kullanılmaktadır.  Yüz yıkama ürünleri, krem, diş macunu ​​gibi kozmetik ürünlerin birçoğu da PG içermektedir. Farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmasından dolayı insan sağlığına pek zararı olmadığı söylenebilir. Bazı insanlarda duyarlılık nedeniyle PG alerjisi olabilir.
Pek çok firma PG üretmekle birlikte vape sektöründe genellikle Ineos, Merck ve Basf gibi büyük üreticilerin ürünleri kullanılmaktadır.

Yüksek PG Oranı kullanılırsa ne olur?

PG, sigara içme hissini taklit ettiğinden ve yüksek vurum sağladığından, birçok sigara içicisi e-sigaraya dönerken daha fazla PG içeren ürünleri tercih etmektedir. Ayrıca PG, e-likitlerin temel bileşenidir ve esasen lezzet peşinde koşan kişiler arasında da beğenilmektedir.
VG/PG oranları çok değişken olabilir. Yüksek PG oranlı olarak 50VG/50PG ve 60VG/40PG sayılabilir. Ancak kendiniz için hangi formasyonu tercih edeceğiniz tamamen size kalmış. Örneğin bol buhar sevenlerden değilseniz ve sert boğaz vuruşunu seviyorsanız 70PG/30VG oranı tercih etmelisiniz.
Yüksek PG oranı seçmek yüksek boğaz vurumu sağlayacağından nargile tarzı (DL) içim için uygun olmayacaktır. Burada boğazınıza bir yumruk atılmış hissi verip sizi tıkayabilir. Yüksek PG oranını ancak sigara içimi (MTL) tarzında kullanabilirsiniz. Yine de PG alerjiniz olup olmadığını denemeyi ihmal etmeyin.
Tek kullanımlık vape cihazları ve kalem tipi cihazlar genellikle başlangıç ​​seviyesindeki elektronik sigaralar için en iyi olarak kabul edilir. Bu cihazlar çoğunlukla önceden doldurulmuş olarak gelir ve kullanımı da oldukça kolaydır.
Bunları sitemizden temin edebilirsiniz. Bu cihazlar yüksek PG oranlarına sahip olabilirler.

Bitkisel Gliserin (VG):

VG, PG’den daha yoğundur ve önemli miktarda buhar oluşturmaya yardımcı olur. PG’den daha tatlıdır ve boğaz vurumu yok denecek kadar azdır. VG, pürüzsüz bir boğaz vurumu ile bolca buhar bulutu sağladığından, buhar sevenlerin gözdesidir.
VG yoğun kıvamlı ve çoğunlukla renksiz hafif tatlı yapıda bitkilerden elde edilen bir sıvıdır.En çok tercih edilen üretici firmalar wilmar, merck, sigma, carlo, chemnovatic

Bitkisel Gliserin ve Kullanımı:

Kısaca VG olarak bilinen Bitkisel Gliserin (Vegetable Glycerin), hazır pişirilmiş makarna, yulaf ezmesi, kahvaltılık tahıllar, hazır pişmiş pirinç, hazır hamurlar ve unlu mamuller gibi birçok paketli gıda ürününde kullanılır.
Bunun dışında kozmetik ürünlerinde de nemi çekip cilde hapsettiği için VG kullanılmaktadır.  İçerikleri kontrol ettiğinizde pek çok üründe VG kullanıldığını göreceksiniz.

Yüksek VG Oranı kullanılırsa ne olur?

Kullanılan VG ne kadar fazlaysa, o kadar fazla buhar üretebilirsiniz. Kullanımı zevke ve şova dönüştürmeyi seven kullanıcılar, Çemberleri şekiller ve Hayalet Bulutlar oluşturmalarına olanak sağladığı için yüksek VG oranlarını hatta maxVG oranını seviyor!
Bol buhar seviyorsanız, yüksek oranlı VG  tercih etmenizi öneririz. 90VG/10PG gibi. Bu, daha kaliteli bulutlar ve yeterli lezzet sağladığı için mükemmel oranlardan biridir.
Ancak soğuk günlerde ve kış aylarında yüksek VG oranı akışkanlığı giderek azalacağından sorun çıkarabilir. Coil ömrünüzü azaltacak bu durumdan kaçınmak için kış aylarında çok yüksek VG oranlarından kaçının. Ayrıca yüksek VG oranı aroma hissiyatını da azaltacaktır.

VG yoğun karışımlar, düşük Ohm dirençli Cihazlarla Mükemmel Çalışır:

VG daha yoğun olduğundan, karışımları ısıtmak için daha fazla güç gerekir. Bu nedenle, yüksek güç üretebilen vape cihazları kullanır. Bu cihazlar, direnci 1 ohm’un altında olan coiller içerir. Bir coilin düşük direnci, akımın tellerden daha hızlı geçmesine izin verir.
Sub-ohm olarak nitelenen bu kullanım şekli direk ciğer çekimine olanak sağlar ve yüksek VG oranları tercih edilebilir.

Not: Çok az boğaz vurumu ve maksimum buhar için max VG oranını seçin. Genel kullanım için ideal oran 80/20 olacaktır.

Nikotin(Opsiyonel):

Karışımlarda kullanılan sıvı nikotin, insanların e-sigaraya geçerken bağımlı oldukları nikotin ihtiyaçlarını etkili bir şekilde gidermelerini sağlar. Bu nikotinler öncelikle labaratuvarlarda kullanılmak üzere üretilmişlerdir.
Bu nikotinler yüksek kalite standartlarında üretildikleri için sigarada bulunan nikotinden daha az vücuda girmektedir. Genel olarak kullanılan nikotin oranları, 3mg, 6mg, 9mg,12mg, ve nadiren 18mg’dır.
Sigara içiyorsanız ve vape dünyasına yeni adım attıysanız, hangi nikotin oranının sizin için en iyi olacağını whatsapp hattımızdan öğrenebilirsiniz. Bu oranı belirledikten sonra, nikotin alımınız hakkında da bir fikriniz oluşacaktır.

Kullanıma bağlı olarak:
● 3mg_ 4 ila 5 sigaraya eşdeğer.
● 6mg_ 6 ila 10 sigaraya  eşdeğer.
● 12mg_12 ila 20 sigaraya eşdeğer.
● 18mg_20 ila 30 sigaraya eşdeğer olduğu düşünülmektedir.

Nikotin Çeşitleri:

Genel olarak, iki tür nikotin vardır.
1. Freebase Nikotin (Klasik)
2. Salt Nikotin (Alternatif)

Freebase Nikotin:

Eski ve sıkı bir sigara tiryakisiyseniz, boğaz vurumunun sigara içenler için ne kadar önemli olduğunu kesinlikle bilirsiniz. Freebase nikotin size sigara içiyormuş hissini boğaz vurumu ile sağlar ve sigara içme isteğinizin üstesinden gelmenize yardımcı olur. Çok yüksek oranlarda nikotini bir anda almazsınız.

Salt Nikotin:

Nikotin tuzu birkaç yıldır piyasada var. Freebase nikotini sert bulan kişiler genellikle salt nikotini seçerler. Salt nikotin daha düşük bir pH seviyesine sahiptir ve bu nedenle size hafif bir boğaz vurumu sağlar. Acemi içiciler çoğunlukla salt ürünleri tercih ediyor çünkü pürüzsüze yakın bir içim sağlıyor.

Ve tabi ki Aromalar:

Lezzeti sağlayan en heyecan verici bileşen. Aromalar, karışımlarımızı daha lezzetli hale getirir. Sulu ve egzotik tatları, pastaneler, tütünler ve serinlik verenler. İster heisenberg aroması, ister kahve aroması isteyin, hepsine aromalar sayesinde ulaşabiliriz.
Aromalar söz konusu olduğunda, yanlış olanları seçmediğinizden emin olmamız gerekir! Yanlış seçilmiş bir aroma size kötü bir deneyim yaşatabilir ve damak tadınız ile keyfinizi cehenneme çevirebilir.
Bu nedenle kimsenin önerdiğine değil kendi damak tadınıza güvenin. Sevdiklerinizi ve sevmediklerinizi listeleyerek ama yeni tatlara da açık olarak seçiminizi yapın.

Aroma seçiminde kararsızlık!

Sigara içmek size çok fazla seçenek sunmaz ve tek bir sigarayla yeni şeyler deneyemezsiniz. Ancak, buhar söz konusu olduğunda, yüzden fazla seçenek elde edeceksiniz. 
Kararsızlık yaşıyorsanız WhatsApp hattımıza danışabilirsiniz.

Neden Bizi Seçmelisiniz? :

İhtiyacınıza göre olan şeyleri alacağınızdan emin oluruz! Sektördeki 10 yıla yaklaşan deneyimimizi  ve size yalnızca orijinal ürünler sağladığımızı bilmeniz sizi rahatlatacaktır.
Ürünlerimiz bütçe dostudur ve herkese her keseye yönelik ürünlerimiz bulunmaktadır!
Bu nedenle güvenilir bir yer arıyorsanız , hizmetlerimizi kesinlikle denemelisiniz!
Binlerce mutlu müşteri arasındaki yerinizi alın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir